Blog

Ako vybrať gél na bolestivé ďasná

Publikované 11.04.2018
Ako vybrať gél na bolestivé ďasná

Nadmerné slintanie, opuchnuté a citlivé detské ďasná sú jasným znamením, že zúbky už na seba nenechajú dlho čakať a doma budete mať vysmiateho zubatého zbojníka. Prerezávanie zúbkov je často spojené s hnačkami, nespavosťou, teplotami a nepokojom, ale nemusí bolieť.

Na trhu je množstvo prípravkov, viac i menej kvalitných, s rôznymi stupňami účinnosti. Bolestivé ďasienka u detí teda vieme upokojiť bez toho, aby sme používali agresívne prostriedky. Aj dnes sa používajú gély s obsahom anestetík ako sú lidokaín alebo bezokaín, no sú to všetko chemické látky, ktoré neprospievajú dospelým ani deťom.

Gél by mal teda obsahovať len bezpečné látky, zároveň byť maximálne účinný a pri prehltnutí neškodný. Mal by byť bez cukru, ktorý by mohol poškodiť nové zúbky ale s príjemnou chuťou, ktorá nebude deťom prekážať.

Ako správne aplikovať gél na ďasná

Správna aplikácia môžete bábätku uľaviť rýchlejšie, preto si pozorne prečítajte príbalový leták. Vo všeobecnosti prináša rýchlejšiu úľavu studený gél s teplotou 2 – 8°C, ktorý uchovávate v chladničke. Vtedy sa jeho účinok dostaví takmer okamžite. Cumlík alebo hračky na hryzenie sú tiež vďačným nosičom chladivého a upokojujúceho gélu. Nanášať ho môžete v hojnom množstve, a tak často, až kým sa detské ďasná neupokoja a bolesť nezmizne. Pri nanášaní si môžete pomôcť aj čistým prstom alebo veľmi jemnou detskou zubnou kefkou. Počas nanášania môžete ďasienka aj jemne masírovať.

Odporúčanie: Aby gél účinkoval čo najlepšie, je dobré ak nejaký čas po jeho aplikácii dieťa neje ani nepije. Príjemná chuť gélu môže tiež deti zvádzať k tomu, aby si ho z ďasien zlízali. Tomu sa pokúste zabrániť tiež. Pri prehltnutí nehrozí žiadne riziko, no účinok gélu sa tak znižuje.

Prvé zúbky očakávajte okolo šiesteho mesiaca a tie posledné sa dostavia okolo dvoch rokoch. Dovtedy majte MULTI – MAM BabyDent v chladničke, aby ste boli pripravení svojej ratolesti pomôcť v prípade, že ďasienka znovu opuchnú a zúbky pribudnú vyrážky okolo úst od mlieka alebo slín.

Kontakt

Alfamedica s.r.o.

Malé Vinice 22

90025 Chorvátsky Grob

Laktačná poradkyňa: +421 911 183 968

Predaj: +421 908 733 802