Blog

Vyrážky okolo úst?

Publikované 11.04.2018
Vyrážky okolo úst?

Ak má vaše bábätko vyrážky okolo úst, možno za to môže nadmerná tvorba slín alebo zvyšky mlieka po dojčení. Pomôže vám špeciálny gél na úľavu od podráždenia.

Odkiaľ sa vyrážky zobrali?

S príchodom prvých zúbkov sa zvyšuje u detí slinenie. Okrem toho, že máme tendenciu neustále ich utierať, samotné sliny spôsobujú, že je pokožka v okolí úst viac podráždená. To má za následok vytváranie drobných vyrážok, ktoré môžu byť sprevádzané začervenaním. Podobným spôsobom sa vyrážky objavujú aj počas dojčenia z prsníka alebo kŕmenia z fľaše. Aj materské mlieko alebo jeho náhrada môžu, vďaka obsahu kyselín a cukrov, spôsobiť tvorenie drobných vyrážok.  

Ako vyrážky odstrániť?

V prvom rade nepoužívajte prípravky, ktoré sa nesmú prehĺtať. Aj keď je vyrážka len v okolí úst, stačí chvíľka nepozornosti a dieťatko sa oblíže. Prípravky na báze alkoholu pokožku ešte viac podráždia a samozrejme pália. Sliny alebo mliečko z kútikov úst nevytierajte šúchaním, ale jemným priložením mäkkej bavlnenej látky. Ideálnym spôsobom ako bojovať proti týmto prejavom je použiť gél na prerezávanie zúbkov. Stačí použiť skutočne malé množstvo na postihnuté miesta. Gél neobsahuje žiadne agresívne chemické zložky, je jemný k pokožke, upokojuje ju, chladí a lieči. MULTI – MAM BabyDent navyše príjemne chutí a neobsahuje cukor. Aby ste jeho účinok zvýšili, používajte ho vychladený. Stačí ho dať na pán hodín do chladničky (nie do mrazničky). Pri teplotách 2-8°C sa jeho utišujúci účinok zvýši.

Nebudú to kiahne?

Detská pokožka je citlivejšia a rovnako ako u dospelých je odrazom všetkého, čo sa v tele deje. Či sú to už vyrážky, alergické reakcie, začervenania alebo dobre známe „cestné lišaje“ po prvých nesmelých krokoch. Pri prvých kožných prejavoch netreba panikáriť. Pokiaľ vyrážky červenajú a napĺňajú sa tekutinou, budú to s najväčšou pravdepodobnosťou kiahne. Potravinové alergie sa rovnako môžu prejavovať na pokožke začervenaním a svrbením.

V prípade, že vyrážky pretrvávajú, poraďte sa so svojim detským lekárom. Ak máte vážne podozrenie, že by mohlo skutočne ísť o kiahne, lekárovi zatelefonujte, aby ste nenakazili deti v čakárni.  

Kontakt

Alfamedica s.r.o.

Malé Vinice 22

90025 Chorvátsky Grob

Laktačná poradkyňa: +421 911 183 968

Predaj: +421 908 733 802